czwartek, 2 maja 2024 r.

imieniny:Longiny, Toli, Zygmunta

Dzień Pracownika Socjalnego

W Lubiatowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, podczas których podziękowano wszystkim pracownikom służb społecznych za zaangażowanie, empatię i wielkie serce na rzecz potrzebujących mieszkańców Powiatu Wejherowskiego.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w Lubiatowie, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Wydarzenie było okazją do złożenia życzeń, podziękowań oraz wręczenia wyróżnień.

To święto nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich osób zatrudnionych między innymi w ośrodkach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób potrzebujących pomocy. To święto tych, którzy codziennie angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi, dając mu wsparcie oraz nadzieję na lepsze jutro  – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego wręczono „Drzewka Wdzięczności”. Nagrodę otrzymała Beata Nowak – pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, za całokształt działalności w zakresie pomocy społecznej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lubiatowie prowadzony przez Fundację Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”, za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.

Nagroda przyznawana jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie od 2015 r. Celem wyróżnienia jest uhonorowanie instytucji, organizacji czy osób fizycznych, najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych, dziecka i rodziny oraz promocji i rozwoju rodzicielstwa zastępczego na terenie powiatu wejherowskiego – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

Wprowadzone w 1990 r. święto jest formą wyróżnienia i docenienia osób zaangażowanych w pracę na rzecz drugiego człowieka.