czwartek, 2 maja 2024 r.

imieniny:Longiny, Toli, Zygmunta

Rusza remont pomieszczeń w którym znajdzie się Powiatowe Centrum Promocji Energetyki

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Dyrektor Jacek Tomczak oraz wykonawca Mariusz Gustowski właściciel firmy Woj-Mar podpisali umowę dotyczącą remontu pomieszczeń poddasza w budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie. Wartość inwestycji to 431 109,45zł brutto, a zakończenie prac planowane jest na 30 kwietnia 2024 r.

Wyremontowane pomieszczenia zaadaptowane zostaną na „Powiatowe Centrum Promocji Energetyki." Wydzielenie tej przestrzeni w szkole umożliwi realizację wielu różnorodnych działań związanych z promocją i propagowaniem branży energetycznej zarówno wśród uczniów jak i wśród lokalnej społeczności oraz wskazywania zalet i korzyści płynących z posiadania przez nasz kraj a przede wszystkim przez nasz region wysoko rozwiniętej szeroko pojętej branży energetycznej dającej dostęp do czystej, odnawialnej energii. Chcemy pokazać lokalnej społeczności, że energia odnawialna wraz z wydajną  i nowoczesną infrastrukturą przesyłową  to bezpieczny i ekologiczny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej, bez której współczesny świat nie może egzystować. W rezultacie umożliwi nam to organizację warsztatów, spotkań i innych wydarzeń, na których będziemy mogli promować branżę energetyczną w Powiecie Wejherowskim. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji zadania około 2000 osób (uczniów, nauczycieli, mieszkańców powiatu wejherowskiego) będzie mgło odwiedzić PCPE.

Do najważniejszych planowanych działań, które będzie można realizować w PCPE zaliczyć będzie można:

• organizację dla dzieci i młodzieży spotkań z fachowcami z branży energetyki jądrowej;
  • organizację spotkań lokalnych przedstawicieli biznesu z przedstawicielami firm energetycznych;
  • organizację absolwentom szkoły spotkań z pracodawcami dzięki którym będą mogli zapoznać się z ich ofertami pracy;
  • organizacji przedsięwzięć mających na celu przedstawienie pozytywnego wpływu na środowisko energetyki odnawialnej;
  • pokazy i demonstracje makiet oraz symulatorów elektrowni jądrowej, wiatrowej, słonecznej;
  • organizacja spotkań i wystaw poświęconych „czystej energii”.

Realizacja działania możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu firm branży energetycznej: Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o., Fundacji PGE, ORLEN Neptun, Polskich Sieci Energetycznych, Baltic Power sp. z o.o..