czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - rozbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych -  rozbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 3 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę, nadbudowę i rozbudowe budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie.

Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie dotyczy zwiększenia liczby pomieszczeń dydaktycznych o 6 sal dydaktycznych, pomieszczeń sanitarnych, pomieszczeń pomocniczych o łącznej powierzchni 790m2, instalacji dźwigu osobowego dostosowanego dla osób niepełnosprawnych. W rozbudowane części szkoły ma powstać pracownia biologiczna, fizyczna, matematyczna, informatyczna, językowa, a przede wszystkim laboratorium chemiczne na wzór pracowni uniwersyteckich.

Inwestycja finansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.