czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - rozbudowa drogi powiatowej Rybno - Rybska Karczma

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 1 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę drogi powiatowej pomiędzy wsiami Rybno i Rybska Karczma.

Inwestycja polega na rozbudowie drogi powiatowej nr 1438G pomiędzy wsiami Rybno i Rybska Karczma na terenie gminy Gniewino. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez budowę chodnika, oświetlenia przejść dla pieszych, wykonanie nowej nawierzchni, przebudowę oświetlenia, rozbudowę odwodnienia oraz wykonanie umocnionych poboczy. Rozbudowa pozwoli dostosować układ komunikacyjny do zwiększającego się natężenia ruchu drogowego oraz poprawi komfort i  bezpieczeństwo ruchu pieszego.

Inwestycja finansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

IMG_20220610_131646.jpg