czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1336G w Wejherowie w km ok. 45+460

Zadania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez przebudowę przejść dla pieszych w zakresie wykonania doświetleń. Przejścia te zlokalizowane są w pobliżu znaczących generatorów ruchu pieszych.

Zakres prac realizowanych w ciągach dróg powiatowych na terenie powiatu wejherowskiego obejmuje wykonanie dedykowanego punktowego oświetlenia przejścia dla pieszych. Wykonane zostaną prace polegające na ustawieniu słupów wraz z oprawami oraz podłączeniu ich do sieci zasilania elektrycznego. Ponadto przy przejściach wbudowane zostaną płytki ostrzegawcze z wypustkami dla osób z niepełnesprawnościami wzroku.

Przewidywany termin realizacji: styczeń– czerwiec 2022 r.