środa, 29 maja 2024 r.

imieniny:Benity, Maksymiliana, Teodozji

16°

Będą razem budować drogi

Będą razem budować drogi

Powiat Wejherowski podpisał porozumienie z gminą Gniewino na wspólną realizację siedmiu inwestycji drogowych. Dzięki umowie wyremontowana zostanie m.in. droga powiatowa na odcinku Nadole – Czymanowo – Rybno oraz wybudowane zostaną nowe chodniki.

W ramach bardzo dobrej współpracy Powiatu Wejherowskiego i gminy Gniewino w latach 2024-2029 realizowane będą kolejne zadania drogowe na drogach powiatowych.

Wyznaczyliśmy sobie priorytetowe inwestycje związane przede wszystkim  z poprawą bezpieczeństwa pieszych, czyli budowa chodników w miejscowościach Mierzyno, Mierzynko, Perlino, Bychowo, Tadzino i Kostkowo. Ponadto zamierzamy przebudować bardzo długi odcinek drogi od Opalina przez Czymanowo do Nadola. Droga ta wymaga już remontu i będzie to najkosztowniejsza inwestycja. Wszystkie te zadania chcemy zrealizować przy użyciu środków zewnętrznych, o które będziemy się ubiegaćmówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Powiat Wejherowski ma już zagwarantowane środki rządowe w wysokości 70 mln zł na inwestycje powiatowe w związku z budową elektrowni jądrowej. I jak zaznacza starosta głównie z tych środków będą realizowane zadania drogowe w gminach lokalizacyjnych, czyli głównie w gminie Choczewo, Łęczyce i Gniewino.

Inwestycje drogowe są kosztowne, a zależy nam, aby mieszkańcy mogli korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych dróg, dlatego tak ważna jest współpraca samorządu powiatowego z gminami  – zaznacza Wicestarosta Jacek Thiel.

Warto zaznaczyć, że Powiat Wejherowski i gmina Gniewino podzielą się po połowie wkładem własnym. Inwestycje przyczynią się przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg oraz zwiększenia płynności ruchu drogowego.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności