środa, 29 maja 2024 r.

imieniny:Benity, Maksymiliana, Teodozji

18°

Powiat nagrodził najlepszych trenerów i sportowców

Powiat nagrodził najlepszych trenerów i sportowców

Podczas uroczystej Gali Sportu powiat wyróżnił 73 zawodników oraz 21 trenerów, którzy w 2023 r odnieśli znaczące sukcesy sportowe w Polsce i poza granicami kraju. Dodatkowo szkoleniowcy zostali uhonorowani medalem z okazji 25-lecia Powiatu Wejherowskiego, za wkład w rozwój i propagowanie sportu na terenie Ziemi Wejherowskiej.

Nagrody Zarządu Powiatu Wejherowskiego za osiągnięcie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym i krajowym odebrali medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz zwycięzcy pucharów. Wśród nich są: lekkoatleci, bokserzy, karatecy, kolarze, radiojachtingowcy, jeźdźcy, tenisiści, koszykarze, tancerze, kartingowcy, szachiści oraz biegacze przełajowi, którzy poprzez swoją ciężką pracę i determinację nie tylko odnieśli znakomite sukcesy sportowe, ale także przyczynili się do promocji Powiatu Wejherowskiego.

Serdecznie gratuluję nagrodzonym zawodnikom. Dziękuję za wszystkie sportowe emocje, których nam dostarczacie oraz za to, że swoimi wynikami przyczyniacie się do promocji naszej małej, kaszubskiej Ojczyzny. Jesteście dowodem na to, że ciężką i systematyczną pracą można osiągnąć wymarzony cel. Słowa uznania kieruję także do trenerów, którzy Was motywują, wspierają i przygotowują do zawodówpowiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. 

Powiat Wejherowski od lat konsekwentnie wspiera sport na różnych płaszczyznach, m.in. poprzez inwestycje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, co przyczynia się do poprawy warunków uprawiania aktywności ruchowej oraz rozwijania zainteresowań sportowych w różnych dyscyplinach wśród  dzieci, młodzieży i dorosłych.

Sport stanowi ważny element życia każdej społeczności lokalnej. Korzystnie wpływa na zdrowie, pomaga utrzymać sprawność fizyczną i kondycję. Kształtuje charakter, uczy wytrwałości, samodyscypliny, pracy zespołowej oraz pokonywaniem własnych barier i ograniczeń. Dlatego powiat systematycznie wspiera kluby sportowe i stowarzyszenia, dofinansowuje wydarzenia promujące kulturę fizyczną oraz nagradza zawodników, którzy zdobywają najwyższe stopnie podium na mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a także trenerówpodkreśla Wicestarosta Jacek Thiel.

Ponadto podczas wydarzenia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius wyróżniła pamiątkowym medalem z okazji 25-lecia Powiatu Wejherowskiego Andrzeja Muttke – wieloletniego sędziego Polskiego Związku Piłki Ręcznej, za wkład w rozwój tej dyscypliny na terenie powiatu. W zeszłym roku Pan Andrzej obchodził jubileusz 50-lecia pracy sędziowskiej.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności