środa, 29 maja 2024 r.

imieniny:Benity, Maksymiliana, Teodozji

16°

Nowoczesna aparatura dla szpitala

Nowoczesna aparatura dla szpitala

Kwotą 100 tys. zł Powiat Wejherowski wsparł Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup aparatu USG do Pracowni Mammografii Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Pracownia Mammografii w wejherowskim szpitalu wzbogaci się o nowoczesny aparat do USG piersi, dzięki któremu będzie można zwiększyć liczbę badanych pacjentek oraz zapewnić wyższą skuteczność przeprowadzanych badań przesiewowych. To kolejne środki jakie przekazał w tej kadencji Powiat Wejherowski na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

– Dostrzegamy potrzeby szpitala, ale też wsłuchujemy się w głosy społeczeństwa, ponieważ zależy nam na zdrowiu naszych mieszkańców, dlatego systematycznie pomagamy wejherowskiemu szpitalowi. Dzięki takim działaniom mieszkańcy mają dostęp do coraz nowszej aparatury medycznej oraz skraca się czas oczekiwania na specjalistyczne badania – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius

Koszt nowego aparatu USG to około 400 tys. zł, z czego 100 tys. zł stanowi dofinansowanie przekazane z budżetu Powiatu Wejherowskiego.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce i niestety tylko około 20 proc. przypadków choroby rozpoznaje się we wczesnym stadium. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i dostęp do nowoczesnych urządzeń do diagnostyki chorób piersi  – wyjaśnia specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej lek. med. Tomasz Damaszke.

Samorząd Powiatu Wejherowskiego od lat wspiera wejherowski szpital i systematycznie dofinansowuje zakup sprzętu oraz doposażania kolejnych oddziałów. W ciągu ostatnich pięciu lat powiat przekazał na ten cel blisko 550 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostały na m.in. na remont Oddziału Urologii, zakup aparatury do Pracowni Endoskopii czy sprzętu do diagnostyki chorób oczu na potrzeby Oddziału Okulistycznego oraz Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności