sobota, 27 kwietnia 2024 r.

imieniny:Sergiusza, Teofila, Zyty

Gratulacje dla mistrza carvingu

Starosta Wejherowski spotkała się z Grzegorzem Gniechem – mieszkańcem gminy Wejherowo, który podczas międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA Culinary Olympics 2024” w Stuttgarcie zdobył złoty medal w carvingu.

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie gościł Grzegorz Gniech mistrz carvingu i złoty medalista najstarszego i najbardziej prestiżowego międzynarodowy konkursu sztuki kulinarnej na świecie IKA, któremu serdeczne pogratulowała Starosta Wejherowski.

Gratuluję zdobycia złotego medalu dla Polski w carvingu, sztuce która wymaga ogromnej dokładności, precyzyjności i cierpliwości – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Gratulacje otrzymał także Artur Gniech, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, który podczas tej samej olimpiady zdobył srebrny medal.

Na początku lutego br. w Stuttgarcie (Niemcy) odbyła się Olimpiada Kulinarna IKA, podczas której w ramach międzynarodowych targów INTERGASTRA 2024 m.in. dla branży hotelarskiej i gastronomicznej, o tytuły najlepszych rywalizowało ponad 2 tys. kulinarnych mistrzów różnych specjalizacji.