czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Powiat wspiera kluby sportowe

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i Wicestarosta Jacek Thiel podpisali umowy promocyjne z klubami i stowarzyszeniami sportowymi z terenu powiatu wejherowskiego na pierwsze półrocze.

Aktywność fizyczna, w tym sport, jest nieodłącznym elementem życia i ważną dziedziną życia społecznego. Sprzyja nie tylko wszechstronnemu rozwojowi człowieka, szczególnie dzieci i młodzieży, ale także wpływa na poprawę zdrowia oraz kształtuje charakter.

To jedna z form pomocy udzielana od lat przez Powiat Wejherowski klubom sportowym działającym w naszym regionie i odnoszącym sukcesy. Zależy nam, aby dzieci i młodzież miały szansę rozwijać swoje sportowe zainteresowania w różnych dyscyplinach od najmłodszych lat. To także znakomita promocja Powiatu Wejherowskiego na arenie krajowej i międzynarodowej mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazły się: Wejherowski Klub Sportowy „Gryf”, Klub Sportowy „Tytani”, Akademia Piłki Siatkowej Rumia, Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto”, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”, Uczniowski  Klub Sportowy Tri-Team Rumia, Wejherowski Klub Bokserski „Gryf”, Rumski Klub Sportowy oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z  Luzina.

Otrzymane środki kluby przeznaczą na pokrycie bieżącej działalności, w tym organizację wydarzeń sportowych, pokrycie wydatków w związku z realizacją programów szkoleniowych sportowców, przygotowanie zawodników do udziału w rozgrywkach sportowych oraz zakup sprzętu i odzieży.

Starostwo systematycznie wspiera drużyny i stowarzyszenia sportowe działające na terenie powiatu, nagradza wyróżniających się zawodników i trenerów, przeznacza środki na promocję imprez sportowych oraz na poprawę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wszystkie te działania wpływają na poprawę warunków uprawiania sportu przez zawodników i osiągane przez nich wyniki oraz stwarzają możliwość udziału w ważnych wydarzeniach sportowych – podkreśla Wicestarosta Jacek Thiel.

W ramach dofinansowania  kluby zobowiązane są m.in. do promowania Powiatu Wejherowskiego na zawodach sportowych oraz umieszczania w halach sportowych banerów z herbem Powiatu Wejherowskiego.