środa, 24 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bony, Horacji, Jerzego

„Remont drogi powiatowej nr 1443G Kolkowo-Rybno na odcinku Kolkowo-Strzebielinek o długości ok 2,2km”

Flaga Polski   Fundusz Dróg Samorządowych Godło Polski

Całkowity koszt inwestycji:  1 444 893,37 zł

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych: 704 242,00 zł

Cel projektu:

Poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu ruchu drogowego na drodze powiatowej nr 1443G, stanowiącej ważny ciąg komunikacyjny północ-południe Powiatu Wejherowskiego.

Plan projektu:

W zakres projektu wchodzi sfrezowanie dotychczasowych górnych warstw nawierzchni drogi powiatowej oraz rozbiórka całej konstrukcji nawierzchni przy krawędziach wraz z wbudowaniem nowych warstw konstrukcyjnych. Wbudowanie siatki przeciwspękaniowej oraz nowych górnych warstw bitumicznych. Regulacja innych elementów pasa drogowego (chodniki, zjazdy). Ponadto w ramach zadania zostanie wykonane oczyszczenie rowów i przepustów oraz wycinka krzewów w pasie drogowym. Jako wykończenie całości prac zostanie wykonana ścinka i wyrównanie poboczy oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome odcinka drogi powiatowej.

Zakres odcinka do remontu prezentuje plan orientacyjny w postaci załącznika graficznego.

Harmonogram prac:

Roboty przygotowawcze